تحقیق هزینه سرمایه ای و بازار پول و سرمایه در مدیریت مالی

دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل docx
حجم فایل 104 کیلو بایت
تعداد صفحات 33
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

این تحقیق در مورد هزینه سرمایه‌ای و بازار پول و سرمایه در مدیریت مالی در 33 صفحه و در قالب ورد و شامل: هزینه سرمایه‌ای و بازار پول و سرمایه در مدیریت مالی،بازارهای پول و سرمایه در مدیریت مالی ،بازار پول ،بازار سرمایه ،سرمایه گذاری خارجی ،سیاستهای پولی ،مدیریت مالی،مدیریت هزینه سرمایه در مدیریت مالی،مدیریت مالی،هزینه سرمایه‌ای ،انواع هزینه سرمایه‌ای ،موارد استفاده از هزینه سرمایه ،محاسبه نرخ هزینه سرمایه ،تعیین نرخ هزینه بدهیها ،نرخ سود سهام عادی،روش نرخهای بازده تاریخی ،روش پیش بینی سود سهام ،روش استفاده از بتای سهام ،هزینه سرمایه، و منابع می باشد.

فهرست

مقدمه4

انواعهزینه‌ها4

سرمایه چیست؟5

چرا سرمایه مهم است؟5

هزینه سرمایه چیست؟5

بازگشت سرمایه چیست؟5

هزینه سرمایه چه اجزایی دارد؟6

میانگین هزینه سرمایه شرکت6

جمع‌بندی7

هزینه های سرمایه ای7

مخارج سرمایه ای11

مخارج سرمایه ای چیست؟11

مخارج سرمایه ای به زبان ساده12

هزینه‌های عملیاتی13

ارائه تعریفى از هزینه سرمایه16

کاربرد مفوم هزینه سرمایه16

تعریف بازار پول و بازار سرمایه17

فرق بازار سرمایه و بازار پول چیست ؟18

کارکردهای بازار مالی19

تعیین قیمت وجوه و سرمایه20

انتشار و تحلیل اطلاعات21

تسهیل دادوستدها21

توزیع خطر و مدیریت ریسک21

طبقه بندی بازارهای مالی22

طبقه بندی بر اساس مرحله عرضه اوراق بهادار:23

بازار پول24

بازار سرمایه24

ابزارهای بازار پول25

پذیرش بانکی25

اوراق تجاری25

گواهی سپرده25

بازار پول چیست؟26

اعضا و شرکت کنندگان در بازار پول26

اوراق تجاری:26

اسناد خزانه:27

پذیرش بانکی:27

گواهی سپرده:28

بازار پول چیست و چه ابزارهایی دارد؟28

توضیحات بیشتر درباره بازار سرمایه29

بازارسرمایه29

ابزارهای بازار سرمایه30

مهمترین ابزارهای مشتق بازار سرمایه عبارتند از:31

نهادهای بازار پول33

منابع33

مقدمه

هزینه سرمایه‌ایهزینه‌هایی هستند که برای ایجاد سود در آینده صرف می‌شوند. هزینه سرمایه‌ای صرف خرید دارایی‌های ثابت و مولد جدید یا افزودن ارزش داراییهای ثابت و مولد موجود می‌گردد. عمر مفید این داراییها باید بیش از میزان باقیمانده از سال مالیاتی باشد که در آن این هزینه صرف شده است. خرید زمین، ساختمان، تجهیزات و ماشین آلات و داراییهای ثابت و درازمدت از نمونه هزینه‌های سرمایه‌ای هستند.

انواعهزینه‌ها

دو نوع هزینه سرمایه‌ای وجود دارد: «هزینه رشد» و «هزینه نگهداری». هزینه‌هایی که ارزش دارایی را در طول زمان افزایش می‌دهند، هزینه‌های رشد و هزینه‌هایی که از یک ماه به ماه دیگر تغییر نمی‌کنند هزینه‌های نگهداری گفته می‌شوند.سرمایه برای کسب‌وکارهای کوچک همانپولیا مالی است که خرج خرید و کار با وسایل می‌شود. هزینه سرمایه عبارت است از هزینه‌ی به‌دست آوردن آن پول یا هزینه‌یتأمین منابع مالیبرای کسب‌وکارهای کوچک. هزینه سرمایه، «نرخ مانع» هم نامیده می‌شود. آیا کسب‌وکارهای کوچک هم باید نگرانِ هزینه سرمایه خود باشند؟ پاسخِ این پرسش مثبت است! حتی کسب‌وکارهای خیلی کوچک هم برای کار به پول نیاز دارند و تأمین آن پول مسلما هزینه‌ای در بر خواهد داشت. شرکت‌ها می‌خواهند این هزینه تا جای ممکن کم باشد. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم هزینه سرمایه چیست و چه اجزایی دارد.

سرمایه چیست؟

سرمایه پولی است که کسب‌وکارها برای تأمین هزینه‌ی فعالیت‌هایشان به آن نیاز دارند. هزینه سرمایه همان اجاره یا نرخ بهره است؛ هزینه‌ای است که کسب‌وکارها برای تأمین منابع مالی باید بپردازند.

برای درکِ مفهوم هزینه سرمایه، ابتدا باید مفهوم سرمایه را بدانید. سرمایه‌ی کسب‌وکارهای بسیار کوچک ممکن است صرفا اعتبار تأمین‌کننده‌ای باشد که به آن متکی هستند. برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تر، سرمایه ممکن است اعتبار تأمین‌کننده، وام و بدهی‌های بلندمدت یا بدهکاری‌های شرکت باشد. در شرکت‌های عام یا شرکت‌هایی که سرمایه‌گذارانی دارند، سرمایه شامل سهام عادی شرکت هم می‌شود. سایر حساب‌های سهام عبارتند از سود انباشته، سرمایه‌ی پرداخت‌شده و شایدسهام ممتاز.

چرا سرمایه مهم است؟کسب‌وکارها برای ساخت کارخانه‌های جدید، خرید تجهیزات جدید،توسعه محصولات جدیدو ارتقای فناوری اطلاعات باید پول یا سرمایه داشته باشند. هر صاحب کسب‌وکار یا مدیر ارشد مالی(CFO)در چنین مواقعی باید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دیدگاه‌تان را بنویسید:

فروش گلس به قیمت مناسب با ارسال رایگان